Українська література

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська література 11 клас Мовчан Авраменко Пахаренко 2011

Українська література. Підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних заходів (рівень стандарту, академічний рівень).

  • Автор: Р.В.Мовчан, О.М.Авраменко, В.І.Пахаренко
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2011
  • Сторінок: 352
  • Формат файлу: pdf

Дорогі старшокласники!

 

Цей підручник допоможе вам пізнавати й вивчати українську літературу XX ст., зокрема від початку 1920-х років і до сьогодення. Для неї це був час непростих ідейно-естетичних пошуків, які відбувалися на тлі важливих, іноді суперечливих суспільно-історичних подій в Україні. Недарма дуже часто література ставала мовби в центрі цих подій, змушена була виконувати не зовсім властиву для неї функцію. У радянський час деякі письменники писали всупереч своєму внутрішньому переконанню. Однак українська література XX ст., яка творилася водночас кількома потоками (і в УРСР, і в Західній Україні, і в еміграції), усупереч усім перешкодам завжди залишалася мистецтвом слова. Саме це необхідно враховувати під час її сприймання, потрібно оцінювати непрості колізії письменницького життя толерантно, з розумінням.

Ця література втілює насамперед духовний світ людини, душу українського народу, образно розповідає про його історичне минуле, порушує важливі національні й загальнолюдські проблеми, спонукає мріяти, пізнавати великий, складний і прекрасний світ і знаходити своє місце в ньому. Вона утверджує вищий дух, відкриває сенс життя, є частиною духовної пам’яті, без якої не буває майбутнього. Ніколи не забуваймо цього.

Ви ознайомитеся з кращими творами українських письменників, про яких уже знаєте, і тих, чиї імена впродовж кількох десятиліть було заборонено, а книжки вилучено з читацького вжитку. Одначе їх публікували й перекладали за кордоном, знали й шанували в багатьох країнах, адже вони є високохудожніми мистецькими взірцями. Це Павло Тичина й Михайль Сєменкб, Микола Хвильовий і Микола Зеров, Максим Рильський і Євген Плужник, Осип Туринський і Валер’ян Підмогильний, Микола Куліш і Богдан-Ігор Антонич, Олександр Довженко і Ліна Костенко, Валерій Шевчук і Олесь Гончар, Григір Тютюнник і Павло Загребельний... А скільки ще їх, невідкритих і нерозпізнаних! І у XXI ст. українська література нагадує великий айсберг, значна частина якого під водою.

Перед вами стоять непрості завдання: уміти орієнтуватися в історико-літературному процесі XX ст.; засвоїти необхідні для цього теоретичні категорії та поняття, відомості про українських письменників; аналізувати зміст і форму художнього твору; самостійно оцінювати його й аргументувати свою думку.

 

pick_ukrainska_literatura_11_movchan.pdf
28 MB
75

Схожі матеріали