Українська мова

Оцінити підручник:
3,67 3
Українська мова 11 клас Голуб Горошкіна Новосьолова 2019

Українська мова. Підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти. (Рівень стандарту)

  • Автор: Н.Б.Голуб, О.М.Горошкіна, В.І.Новосьолова
  • Видавництво: "Педагогічна думка"
  • Рік видання: 2019
  • Сторінок: 232
  • Формат файлу: pdf

Дорогі друзі!

 

Ось і ступили ви на поріг завершення важливого етапу свого життя - шкільної освіти. Як прозірливо написала українська поетеса Наталія Данилюк: «Пора маршрути креслити на карті, забувши про сумбурність і про дощ. І напинати мрій своїх вітрила».

І школа, й освіта нині інші, бо інші запити суспільства. Суспільство потребує людей нового типу: з новим мисленням, новими ідеями, ритмом життя; людей функційно грамотних і комунікабельних. Та є речі, що не втрачають актуальності в усі часи, - це висока духовність і мораль.

Пам’ятайте слова Есхіла: «Мудрий не той, хто знає багато, а той, чиї знання корисні». Готуючи цей підручник, ми намагалися зробити його максимально цікавим і корисним для вас, оригінальним і сучасним. Не треба сподіватися, що, завершивши шкільний курс української мови, ви постанете сформованими компетентними мовцями. Компетентність, на яку нині є запит в усьому світі, передбачає пожиттєву наполегливу працю над собою, постійне самовдосконалення. Завдяки таким зусиллям спортсмени стають олімпійськими чемпіонами, танцівниці - примами-балеринами. Незалежно від того, який шлях для себе ви оберете, намагайтеся передусім стати гарними людьми, а потім - гарними фахівцями. Найкраще можна проявити себе, привернути увагу за допомогою досконалого мовлення й благородних вчинків. Наш підручник сприятиме вам у цьому.

«Немає легкого шляху, щоб бути собою. Але бути собою - це єдиний гідний шлях», - навчав Любомир Гузар. Природа наділила кожного з вас неповторними рисами, вродою й силою, а завершальні штрихи власного портрета дописує кожен сам. Збагачуйте себе мудрістю, порядністю, добротою, чуйністю. Вірте в себе й ставте високі цілі. А українська мова сприятиме вам у цьому. Бо мовний портрет людини - це маркер її статусу. Не можна планувати високі злети, маючи бідний словниковий запас чи звичку спілкуватися суржиком. Лиш чисте зерно дає високі врожаї!


В. Черчилль писав: «Чому корабель перемагає хвилі, хоча їх багато, а він один? Тому, що в корабля є ціль, а в хвиль - немає».

Щиро зичимо вам перемог!

 

Схожі матеріали