Математика

Оцінити підручник:
5,0 2
Математика 10 клас Бевз Бевз 2018

Математика. Підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти. (Алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту)

  • Автор: Г.П.Бевз, В.Г.Бевз
  • Видавництво: "Освіта"
  • Рік видання: 2018
  • Сторінок: 288
  • Формат файлу: pdf

Шановні десятикласники та десятикласниці!

 

Математика — значна частина загальнолюдської культури. Вона пронизує усі галузі людської діяльності і має неоціненне значення в техніці, економіці, біології, архітектурі, соціології тощо. За допомогою математичного моделювання можна порівняно легко і швидко вирішувати дуже важливі прикладні проблеми, які іншими методами розв’язувати надто дорого або неможливо. Ось що говорили про математику відомі люди:
«У вивчення природи математика робить найбільший внесок»
(Прокл,У ст.).
«Той, хто не знає математики... не може пізнати світ»
(Р. Бекон, XIII ст.).
«Люди, які засвоїли великі принципи математики, мають на один орган чуття більше, ніж прості смертні»
(Ч. Дарвін, XIX ст.).

Той, хто знає математику, має не тільки на один «орган чуття» більше, ніж звичайна людина, а володіє більшим «ступенем свободи». З тривимірного простору йому зовсім не важко перейти в чотиривимірний чи в будь-який n-вимірний або в простір Банаха, Гільберта, Клейна тощо. А кожний із цих просторів — дивний своєрідний світ, багатший і корисніший від світів, вигаданих фантастами. Математика та її історія настільки багаті, що справжній філософ, історик, будь-який гуманітарій у них може знайти чимало цікавого й корисного.

У цьому підручнику пропонується інтегрований курс математики. До нього входять найважливіші теми з алгебри, початків аналізу та з геометрії. Окремі теми ви вже знаєте з попередніх класів, а більшість — зовсім нові. Намагайтеся опанувати їх. Читаючи теорію, основну увагу звертайте на слова, надруковані курсивом і жирним шрифтом.

Знати математику — це насамперед уміти користуватися нею. А для цього слід розв’язувати багато задач. У підручнику є задачі та вправи різних видів і рівнів складності. Окремі задачі, що запропоновано у підручнику, — це задачі з реальними даними, які стосуються використання, збереження та примноження природних ресурсів, безпеки й охорони здоров’я громадян, кількісних показників розвитку суспільства і планування господарської діяльності, складання сімейного бюджету та реальної оцінки власних можливостей тощо.

 

pick_matematika_10_bevz2.pdf
19 MB
610

Схожі матеріали