Фізика

Оцінити підручник:
3,0 2
Фізика 10 клас Бар'яхтар Божинова 2010 (академ.)

Фізика. 10 клас. Академічний рівень. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: В.Г.Бар'яхтар, Ф.Я.Божинова
  • Видавництво: "Ранок"
  • Рік видання: 2010
  • Сторінок: 256
  • Формат файлу: pdf

Дорогі друзі!

 

Ви вивчаєте фізику вже четвертий рік. Сподіваємося, ви зуміли оцінити достоїнства цієї дивовижної науки про природу, більш того — намагаєтесь, використовуючи набуті знання, усвідомлювати й пояснювати процеси, що відбуваються навколо.

Цього навчального року на вас знову чекає зустріч із механікою, механічним рухом, але вже на більш високому рівні. Ви дізнаєтесь про те, що пояснюють закони І. Ньютона і чим класична механіка відрізняється від "релятивістської механіки" А. Ейнштейна, якої швидкості має набути ракета-носій, щоб вивести супутник на орбіту, чому супутники обертаються навколо Землі й не губляться в космічному просторі та багато іншого.

У процесі вивчення розділу "Кінематика" ви пригадаєте відомості про прямолінійний рух та рівномірний рух по колу, а також познайомитеся з новими поняттями — переміщенням, прискоренням, кутовою швидкістю тощо.

Умови, за яких тіла змінюють власну швидкість, а також умови рівномірного прямолінійного руху тіл ви з’ясуєте, вивчаючи розділ "Динаміка". Ви згадаєте про сили, що діють на тіло, розглянете різни види сил, дізнаєтеся про закони І. Ньютона та навчитеся розв’язувати задачі про рух тіл під дією кількох сил.

У розділі "Закони збереження в механіці" ви познайомитеся з таким фундаментальним законом фізики, як закон збереження імпульсу, розширите свої знання про закон збереження енергії, переконаєтеся, що застосування цих законів значно спрощує розв’язання цілої низки фізичних задач.

Знання законів кінематики, динаміки та законів збереження дозволить зрозуміти такий вид руху, як механічні коливання, вивчити їхнє поширення в пружному середовищі — механічні хвилі. Тож наступний розділ має саме таку назву — "Механічні коливання та хвилі".

У ході вивчення розділу "Релятивістська механіка" ви познайомитеся з теорією відносності та її наслідками.

Параграфи завершуються рубриками "Підбиваємо підсумки", "Контрольні запитання", "Вправа". Завдяки рубриці "Підбиваємо підсумки" ви маєте можливість ще раз виділити основне у вивченому матеріалі й повторити його. З’ясувати, як ви зрозуміли вивчене, допоможе рубрика "Контрольні запитання". Рубрика "Вправа" дозволить вам застосувати отримані знання на практиці.

Фізика — наука експериментальна, тому в підручнику на вас чекають лабораторні роботи й експериментальні завдання. Обов’язково виконайте їх, і ви почнете краще розуміти та більше любити фізику.

У ході підготовки до контрольних робіт буде корисною рубрика "Завдання для самоперевірки", а рубрика "Підбиваємо підсумки розділу" допоможе систематизувати отримані знання й "побачити" матеріал розділу в цілому.

Ті ж із вас, хто хоче більше довідатися про розвиток фізичної науки та техніки або планує пов’язати своє майбутнє з фізикою, знайдуть чимало корисного в рубриках "Фізика та техніка в Україні" і "Енциклопедична сторінка".

 

Схожі матеріали