Українська література

  • Опубліковано в 10 клас
  • Прочитано 403 разів
Українська література
Українська література (перша третина ХХ століття). Духовні криниці (частина друга). Хрестоматія для 10 класу середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів.

• Автор:
• Видавництво: "Школяр"
• Рік видання: 2000
• Сторінок: 544
• Формат файлу: pdf

 

У динамічному оновлені.

 

Складними, тернистими шляхами йшла українська доля в XX столітті. Гіркота нездійснених соціальних сподівань на початку віку, кровопролитна Перша світова війна, яка поглинула сотні тисяч наших людей, зруйнувала господарство, поразка національно-визвольних змагань 1917—1920 років, що не увінчалися створенням суверенної держави, погромницька політика тоталітарного режиму в ставленні до української культури і науки в наступне десятиріччя — такі вузлові моменти української історії першої третини нашого століття, зафіксовані, художньо змодельовані національним письменством.

Українська література цього періоду перебувала в динамічному художньому оновленні, що мав вважатися характерною особливістю її потужних потенційних можливостей. Це оновлення охопило основні види і жанри усіх літературних родів — епосу, лірики 1 драми, позначилося на розвитку критики і публіцистики, активності їхнього втручання у художній процес.

На ниві української прози в цей час виступають такі видатні письменники, як Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Володимир Винничен-ко, Лесь Мартович, Степан Васильченко, Микола Хвильовий, творчість яких позначена актуальністю порушуваних тем, досконалістю їхнього мистецького втілення. Особливо впадав в око глибина психологічного розкриття порухів людської душі, використання новітніх прийомів словесного зображення різних граней дійсності, що зближує творчість наших письменників з досягненнями західноєвропейської прози, дав підстави твердити про розвиток в українському письменстві новореалізму й новоромантизму, а також таких модерністських течій, як імпресіонізм, експресіонізм, символізм.

 

Сторінки 1 - 336

Сторінки 337 - 544

 

pick_ukrainska_literatura_hrest2_10_semenyuk.pdf
Дата 07.03.2016 13:25:52 Размер файла 22.6 MB Завантажити 14


Фейсбук