Українська мова

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська мова 11 клас Єрмоленко Сичова 2011

Українська мова. Підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: С.Я.Єрмоленко, В.Т.Сичова
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2011
  • Сторінок: 336
  • Формат файлу: pdf

Шановні одинадцятикласники!

 

Ви, певно, часто замислюєтеся над своїм майбутнім, адже маєте вибрати професію. Природно, шо дослухаєтеся до порад. Якісь із них ви сприймаєте, на якісь не реагуєте, деякі вас дратують, навіть обурюють. Чому так трапляється? Може, це залежить від форми висловленої поради або від того, хто радить? Адже ви сприймаєте мову невіддільно від мовця.

Людина захоплюється, уболіває, висловлює побажання, сумнівається, обурюється, гнівається, сміється, співчуває, аналізує, переконує, допитується — і про все це свідчить мовлене слово. У мові часто переважає раціональний чи емоційний зміст, вона може зачарувати довершеним стилем або, навпаки, засмутити численними логічними, граматичними, стилістичними помилками в устах випускника загальноосвітньої школи.

На уроках української мови та літератури ви ознайомилися з крилатими висловами про значення слова в житті людини. До них належить проста й глибока думка Ліни Костенко про те, що «всі слова уже були чиїмись, а ти їх маєш вимовити вперше». Висловлюючи думку українською мовою, кожен із вас сприяє її розвиткові

Як важливий засіб пізнання, а також ефективного спілкування в різних професійних середовищах, мова потребує постійного поповнення індивідуального словника, засвоєння літературних норм, щоденної роботи з текстами. Поміркуйте, чи могли б ви опрацювати інформацію з багатьох галузей знань, зрозуміти зміст шкільних підручників, коли б не володіли мовою.

Функції мови — комунікативна (спілкування) і пізнавальна — тісно пов’язані між собою. Вони передбачають мовне самовираження, тобто формування мовної особистості, для якої мова є важливим інструментом інтелектуального та емоційного саморозвитку.

Кожен із вас має усвідомлювати, що належить до народу з багатовіковою оригінальною культурою, відображеною в національній мові. Якщо для щоденного спілкування людині вистачає 300-400 слів, з десяток моделей речень, то для пізнання культури потрібно осягнути велику кількість різноманітних текстів.

Мова виконує функції спілкування, пізнання і самовираження. Для того щоб ці функції були ефективними, треба споріднитися з мовою, засвоїти механізми її розвитку та дії. Крім вивчення фонетики, лексики, граматики, важливе значення має засвоєння стилістики та культури української мови, завдяки яким мовці досягають високої майстерності висловлення.

В 11 класі ви поглибите знання із синтаксису, пунктуації, лінгвістики тексту та стилістики. Вашим постійним супутником на уроках української мови буде орфографічно-пунктуаційний практикум.

Значну увагу в підручнику приділено інформації про культуру мови, що органічно поєднана з вимогами сучасної комунікації, етикою професійного спілкування, особливостями міжкультурної комунікації.

Реалії сучасного життя потребують оволодіння основами риторики як мистецтва слова. Риторика важлива Для ефективного публічного мовлення.

 

pick_ukrainska_mova_11_ermolenko
11 MB
11

Схожі матеріали